Dyqani

Sul Sole Va

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizenjuar nga:

Neri&Hu

Përshkrim

Në ekzistencën tonë të përditshme, drita na shërben duke intensifikuar gjithçka rreth vetes, ndërsa vetë shpesh neglizhohet. Këtu, vëmendja i kthehet burimit të dritës, duke e trajtuar atë si një element tepër të çmuar, megjithëse të brishtë. Me instalimet e saj delikate dhe llambën e ekspozuar, ajo kërkon armaturë shtesë e mbështetje strukturore të rripit të lëkurës dhe grepave prej bronzi, ndërsa llamba e qelqit mbron shkëlqimin e saj të butë. Një dizajn i thjeshtë dhe përdorim i përmbajtur i materialeve dhe finiturave, krijon bazën për ndriçuesin pendant Sul Sole Va të Viabizzuno, e projektuar nga Neri & Hu në 2015. Të përshtatshme për përdorim rezidencial dhe komercial, ndiçuesit e thjeshtë pendant janë të mrekullueshëm me llambat e tyre të qarta të qelqit dhe detajet prej bronzi. Në dispozicion në tre versione ‘Sul’, ‘Sole’ dhe ‘Va’, ndriçuesit qëndrojnë mirë së bashku ose veçmas, duke krijuar një dizajn të qëndrueshëm të ndriçimit në çdo hapësirë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Sul Sole Va”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *