Aim

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

(English) Suspended light

Ronan & Erwan Bouroullec, 2013

Flos

Përshkrim

Dizajnuar nga vëllezërit Bouroullec në 2010 dhe prodhuar në 2013 për Flos, ndriçuesi tavanor AIM është një model i zhveshur në thelbin e tij më minimal dhe të bukur. Me AIM, Flos prezanton një lloj unik ndriçuesi të varur, i cili të ngjan me një bimë zvarranike.

Kur krijuan AIM, Ronan dhe Erwan Bouroullec donin të ruanin fokusin e tij te burimi i dritës dhe kordoni i tij. Në këtë mënyrë, ata arritën të siguronin që AIM të jetë mjaft i përshtatshëm për çdo mjedis jo vetëm për shkak të pamjes së tij, por edhe sepse siguron një dritë të favorshme, lehtësisht të “drejtuar”.

Kjo formë inovatore e ndriçuesit modern është ndërtuar nga një fletë alumini e llakuar me një shtresë polikarbonati të gdhendur. Reflektori i brendshëm është ABS. Kablli ka një gjatësi të dobishme prej 9 metrash duke bërë të mundur që ndriçuesi të pezullohet 3 metra nga tavani. Ai mund të përshtatet për të lejuar që koka fiksuese dhe shpërndarja e dritës të drejtohen në çfarëdo mënyre që ju dëshironi.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Aim”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *