FLAI

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Portable Light Collection

MAIS Project, 2019

Diomede

Përshkrim

Akronim i Fonte Luminosa Autonoma Itinerante (Burim Drite i Lëvizshëm dhe i Pavarur), FLAI është një manifest i lirisë për të përjetuar personalisht ndriçimin e brendshëm dhe të jashtëm. Një filozofi e prezantuar në 2019 nga Diomede dhe e projektuar nga dyshja krijuese MAIS Project. FLAI është një koncept ndriçimi bashkëkohor i zhdërvjellët, i cili shpreh mënyrën nomade të jetesës shtëpiake. Përdoruesi është nomad dhe kërkues dhe nuk dëshiron kufizime. Ai nuk preferon një vend fiks, por dëshiron që të shërbehet mirë. FLAI është një ndriçues i gjithanshëm, i lirë dhe i lëvizshëm. Ai nuk çon në zbulimin e një vendi, por në rizbulimin e një hapësire.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “FLAI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *