Dyqani

In Vitro

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizajni nga

Philippe Starck

Flos

Përshkrim

Dizajneri Philippe Starck thotë se “që në kohët e hershme, llamba e dritës është mbrojtur nga një glob qelqi. Sot, ai zhduket në favor të dritës si një ide poetike dhe surrealiste e ndriçimit arkitektonik të dematerializuar dhe kujtesës së hapësirës së zënë nga drita.”

Një koleksion elegant ndriçimi për ambiente të jashtme, In Vitro përbëhet nga një seri fenerësh prej xhami me ngjyra të ndezura që në mënyrë magjike duket sikur ndriçojnë vetë, si vëllime të pastra arkitektonike të dritës. E gjeni në disa versione: i montueshëm në mur, në versionin e tokës, i varur dhe tavanor.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “In Vitro”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *