Dyqani

Empatia

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizenjuar nga:

Carlotta de Bevilacqua

Paola di Arianello

Përshkrim

Empatia është frymëzuar nga lidhja midis traditës së madhe të fryrjes së qelqit dhe teknologjisë LED të Artemide. Interesi i lartë për potencialet shprehëse të këtij materiali rezultoi në bashkëpunim me masterat e fryrjes së qelqit për të fituar kontrollin e plotë të zhdërvjelltësisë së veçantë të qelqit venecian dhe për të punuar në ekuilibrin midis sipërfaqes dhe dritës, midis dendësive delikate dhe transparencave. Prandaj objekte të qarta, të pastra artizanale, secili prej tyre unik në të gjitha aspektet. Transparenca dhe errësira përcaktohen me mençuri për të përftuar një qelq që reflekton dritën pa u dukur dhe pa humbur efikasitetin. Prandaj pajisja optike, zemra e së cilës është një motor me dritë me performancë të lartë të bazuar në LED, i krijuar veçmas nga trupi i emetimit të qelqit në favor të efikasitetit dhe performancës më të lartë termike. Drita kontrollohet me rendimentin maksimal dhe drejtohet drejt shpërndarësit të qelqit përmes një tubi transparent me një koeficient përthithjeje shumë të ulët.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Empatia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *