Dyqani

Decomposé

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizenjuar nga:

Atelier OÏ

Përshkrim

“Drita e projektuar thyhet në secilën unazë, rrezet e dritës marrin jetë në një vallëzim skenik, të bërë nga hijet që qarkullojnë rreth zemrës qendrore.”

Atelier OÏ

Ndriçuesit Decomposé nga Artemide tërheqin me një ide të thjeshtë dhe ngjyra të gëzueshme. Ato janë projektuar nga Studio dizajni Atelier Oï. Duke i ngjarë një spirale shiriti që lëviz butësisht në ajër, ajo ka një pamje të kompozuar bukur, por është gjithashtu një ndriçues mrekullisht funksionaleKoleksioni përfshin një ndriçues dyshemeje, një ndriçues tavoline, një ndriçues tavani dhe një ndriçues të varur. Decomposé përbëhet nga trupa cilindrik prej alumini që fshehin burimet e dritës. Një element i përbërë nga disa unaza alumini të lidhura mbyll unazën në njërin skaj, duke bërë të mundur dritën të krijojë hije të bukura. Trupi i thjeshtë cilindrik i dritës ka një prekje origjinale. Duket se ndahet në pjesë dhe noton në ajër, gjë që shpjegon emrin e saj “Dekompozimi”. Decomposé vendos theks të bukur grafik dhe shumëngjyrësh, të cilat përmirësojnë dhomën edhe kur drita është e fikur. Ndriçuesit tërheqin efekte të gjalla, të dritës dhe hijes së ambientit. Gjithashtu, në dispozicion në 4 finitura të ndryshme: fumè, ari, portokalli dhe e kuqe.

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Decomposé”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *