Dyqani

Biagio

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

DIZAJNI:

TOBIA SCARPA, 1968

FLOS

Përshkrim

Djali i arkitektit Carlo Scarpa, Tobia Scarpa është një arkitekt dhe dizajner i pazakontë, që më shumë i ngjan një poeti sesa një projektuesi industrial, i cili fokusohet në kërkime të thella për të na kuptuar më mirë ‘ne’. Ndriçuesi i tavolinës Biagio, një model klasik që ai bëri për Flos, ka qenë ndër të preferuarit që nga debutimi i tij në 1968.

Gdhendur në mënyrë të përsosur nga një copë e vetme mermeri elegante e bardhë Carrara, ndriçuesi Biagio përdor një llambë inkandeshente dhe lëshon dritë të butë dhe të drejtpërdrejtë. Një vizion i elegancës, forma e jashtëzakonshme gjeometrike ultramoderne e këtij ndriçuesi tavoline unik tërheq vëmendjen në çdo dhomë në të cilën vendoset.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Biagio”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *