Dyqani

Comic Explosion

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Ndriçues i varur

Ingo Maurer

2010

Përshkrim

Comic Explosion është një ndriçues unik i projektuar nga Ingo Maurer në 2010. Për këtë projekt, Maurer u rikthye në temën e kapjes së thelbit të një shpërthimi, e parë për herë të parë në 1994 në ndriçuesin e tij tavanor ‘Porca Miseria!’. Te “Comic Explosion” ai përfshin një sintezë veprash artistike dhe tipografi të librave komikë në një ndriçues të varur në shkallë të madhe, përmasat e të cilit shërbejnë për të theksuar më tej ndikimin vizual. Drita, në shpërthim e sipër, kap pa mundim energjinë e pakontrolluar dhe bashkëveprimin e dritës dhe hijes, lëvizjes dhe dinamizmit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Comic Explosion”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *