Dyqani

Yanzi

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Material: Brushed brass, blown glass, steel

Colour: Brass, white, black

Length: 156 cm

Width: 156 cm

Diameter: Canopy 15 cm

Përshkrim

Në një përzierje të traditës dhe inovacionit, Yanzi është një kompozim i lehtë i shenjave grafike, dizajnuar nga Neri&Hu për Artemide. Strukturat e ekuilibruara, si imitimi i degëve të pemëve, shërbejnë si bazë për elemente të stilizuara për të siguruar një larmi versionesh të dritës: dallëndyshe ikonike me trup bronzi dhe kokë në formë sfere prej qelqi dhe në ngjyrë të bardhë nga ku buron drita, e cila ose fluturon e lirë ose përmbahet në kafaze qelqi transparent. Ekziston një ndjeshmëri unike në përputhjen e materialeve të ngrohta dhe të ftohta, thelbësore por të rafinuara. Yanzi është një sistem i hapur, ideal për krijimin e kompozimeve dhe peizazheve të lehta që gjallërojnë çdo hapësirë me një qëndrim poetik elegant.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Yanzi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *