Dyqani

Sistem me rrëshqitje i izoluar SMARTIA S440

Alumil Albania

Kërkoni cmim nga shitësi

SMARTIA S440 është një sistem me rrëshkitje inovativ i izoluar i cili përfshin të gjitha tendencat moderne arkitekturore dhe kërkesat për efikasitet të lartë të energjisë. Ky është një opsion ideal për tregun shumë të kërkuar evropian.

Përshkrim

Avantazhet

-Vlera e shkëlqyeshme në raport parash

-Kursime të larta të energjisë për shkak të efikasitetit të lartë të energjisë në sistem

-Lehtësia e përdorimit dhe funksionaliteti i lartë

-Ndriçim i ndjeshëm natyral i rriturr falë dizajnit të produktit dhe kornizave të mëdha të dritareve

-Rritja e nivelit të sigurisë

-Niveli i lartë i izolimit të zërit

-Dizajn modern

-Cilësi e lartë me performancë të certifikuar

-Rritja e ngarkesave statike dhe funksionaliteti në rast të kushteve të rënda të motit

 

Gjenerike

TIPET E DRITAREVE
Me Rrëshqitje
IZOLIMI TERMIK
Po
FORMAT E JASHTME
Apartament

Karakteristikat Teknike

GJERESIA KANATIT
44 mm
LARTESIA MINIMALE E DUKSHME E ALUMINIT
111,5 mm
GJERESIA MINIMALE E DUKSHME E ALUMINIT NE KOLLONEN QENDRORE VERTIKALE ( PROFILI BASHKUESE)
64 mm
GJERESIA MINIMALE E DUKSHME E ALUMINIT NE KOLLONEN QENDRORE VERTIKALE ( PROFILI NDERLIDHES)
39 mm
LLOJI XHAMIT
Dopjo
TRASHESIA MAKSIMALE E XHAMIT
deri në 32mm
MEKANIZMI
Mekanizem Mbyllje Perimetrale
METODA E IZOLIMIT ME GOMINA
Perimetrial I vazhduar me dy furca tre membranore
LLOJI I IZOLIMIT TERMIK
Poliamide me 40 mm & 32 mm, pjesë PVC-je

Performancë

PERSHKUESHMERIA E UJIT
CLASS 6A
PERSHKUESHMERIA E AJRIT
CLASS 3
REDUKTIMI I ZERIT
28 dB

Karakteristikat

UF
nga 1,5 W/m²K
LLOJET E TIPOLOGJIVE
Rreshkitje paralele, Mynyra takimit, Rrëshkitje ne zgavrën e murit, Rrëshkitje Këndore
PESHA KANATIT
deri në 180 Kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Sistem me rrëshqitje i izoluar SMARTIA S440”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *