Dyqani

Parentesi

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Parentesi nga Flos

Achille Castiglioni & Pio Manzù, 1971

Përshkrim

Parentesi është një sistem ndriçimi i thjeshtë dhe shumë dinamik, i lindur nga bashkëpunimi i dizajnerëve italianë Achille Castiglioni dhe Pio Manzu në 1971. Koncepti: një kabllo që fiksohet në tavan dhe varet në dysheme; në këtë kabllo mund të futen një ose më shumë tuba çeliku ku secili mbart një vend të orientueshëm për ndriçim. Në çdo kohë, lartësia e tubit, si dhe vetë orientimi i llambës mund të ndryshohen me një lëvizje të vogël të dorës.

Ky sistem me stilin e tij të thjeshtë dhe industrial mund të shërbejë si një ndriçues i varur, ndriçues toke, ndriçim shtesë … sipas dëshirave tuaja. Drita e tij mund të jetë e drejtpërdrejtë, për të ndriçuar një vend të caktuar, ose indirekte për të krijuar atmosferë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Parentesi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *