OK

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Evolucioni i një ikone të dizajnit industrial … Me ndriçuesin OK, dizajneri gjerman Konstantin Grcic jep një interpretim futurist të një prej modeleve historike të Flos: Parentesi (1971) nga Achille Castiglioni dhe Pio Manzù. Revolucionare për kohën, ky ndriçues krejtësisht i lëvizshëm fitoi “Compasso d’Oro” në 1979.

Ndriçuesi OK është një homazh për idenë origjinale të Parentesi: “krijo një burim drite që rrëshqet vertikalisht nga dyshemeja në tavan dhe rrotullohet 360 ° në boshtin e saj”.

Ndriçuesi inkandeshent i Parentesi është zëvendësuar nga një panel LED ultra i hollë i teknologjisë së lartë që ofron ndriçim funksional dhe pa shkëlqim. Ky difuzor i montuar në një trup metalik të lyer është i rrotullueshëm 360° dhe rrotullohet në boshtin e tij. Ajo rrëshqet nga dyshemeja në tavan përgjatë një teli çeliku. Teli i çelikut (jo i elektrizuar) është i fiksuar në tavan falë një rozete metalike të lyer. Në tokë, një kundërpeshë siguron një stabilitet të përsosur. Trupi metalik i llakuar është i pajisur me një kabllo elektrike të gjatë të zezë (L 400 cm) me prizë normale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “OK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *