Dyqani

Noctambule

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizenjuar nga:

Konstantin Grcic

Përshkrim

Noctambule: bufi i natës ose argëtuesi.
Kryesisht i padukshëm gjatë ditës, por që vjen në aktivitet joshës gjatë natës. Analogjia është e përshtatshme. Koleksioni i ri i ndriçuesve është bërë nga module qelqi, të cilat janë të tejdukshme dhe për këtë arsye pothuajse nuk ekzistojnë gjatë ditës. Por, kur i ndizni në errësirë, ato shndërrohen në ndriçues të mrekullueshëm, iluminues. Modulet cilindrike të qelqit vendosin gramatikën themelore të koleksionit. Moduli i vetëm është një fanar. Disa module të grumbulluara njëra mbi tjetrën krijojnë një kolonë të lehtë, ose llambadar të varur brenda një pusi shkallësh. Elementë shtesë një kupolë prej xhami ose një kokë në formë koni lejojnë një performancë të shtuar të tilla si një ndriçues i varur dhe dyshemeje. Teknologjia LED e kalibruar me kujdes është e integruar në mënyrë të veçantë në kryqëzimet midis moduleve të xhamit. Pothuajse mungon, por i gatshëm për t’u aktivizuar në çdo kohë (natën).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Noctambule”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *