Dyqani

Miss K

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Designed by

Philippe Starck, 2003-2004

Flos

Përshkrim

Dizajni i ndriçuesit ekstravagant Miss K nga Flos që ka marrë Çmimin Red Dot u projektua nga dizajneri i njohur francez dhe organizatori i Flos Philippe Starck. Falë dizajnit mbresëlënës të kombinuar me teknologjinë inovative, ky ndriçues tavoline i cili është prodhuar nga Flos që nga viti 2004 ishte në gjendje të krijojnte një bazë tifozësh besnikë brenda një periudhe të shkurtër.

Gjithmonë qëndron më shumë sesa shikon syri pas një krijimi të Philippe Starck. Me Miss K, dizajneri na fton të eksplorojmë punën e brendshme të llambës, që me sa duket sugjeron se artikujt tek të cilët mbështetemi çdo ditë kanë më shumë fuqi nga sa mund të kuptojmë.

Veçanërisht të habitshme janë materialet e zgjedhura për Miss K: abazhuri i brendshëm është bërë nga polikarbonat si pjesë e një procedure të formimit me injeksion. Abazhuri i jashtëm me formë klasike është bërë nga metakrilat i veshur me alumin, i pasuruar me pigmente të veçanta me ngjyra. Ky ndriçues tavoline është në dispozicion në ngjyrë të kuqe, të zezë ose transparente.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Miss K”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *