Dyqani

Funivia

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Funivia është një rrjet funksional i cili sherben si lidhes ose mbajtes i disa elementeve te tjere ndricues. Fillon shume thelbesisht, me një shpirt “alpinizmi”, duke zbuluar një nivel të ri të lirisë së dritës nëper hapësira. Një litar, kabëll që furnizon energjinë dhe  elementët e përdorur për të rregulluar  dritën brenda hapësirës, ​​formojnë bazën me të cilën shkojnë shumë larg kufijve të diktuar nga ngurtësia e sistemeve. Kablli, me një seksion minimal të veçantë që mund të përballojë tensionin mekanik dhe stresin termik, është kanali që shpërndan energjinë e sistemit dhe elementin kryesor me të cilin lidhen pjesët e ndriçimit. Nga një pikë e vetme e rrymës, ajo mund të funksionojë pafundësisht me kufirin e vetëm të energjisë së instaluar në gjatësinë e saj.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Funivia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *