Cut

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Cut është rezultat i një procesi të gjatë projektimi midis Axolight dhe Timo Ripatti, që synon krijimin e një ndriçuesi të rregullueshëm, që mund të pozicionohet në tre pika dhe të mos verbojë kurrë. Prej këtu vjen Cut, një familje ndriçuesish në tre versione: ndriçues tavoline, dyshemeje ose të varur– i cili dallohet për dizajnin e tij të rafinuar dhe unik.

Struktura e aluminit e prerë me lazer, e palosur në disa pika, lidh dy elementë: burimin e dritës të ngulitur në një mbështetëse metalike rrethore dhe një disk shpërndarës gjysmë transparent të ngulitur në një unazë. Të dy elementët përballen me njëri-tjetrin, në mënyrë që drita e emetuar nga burimi i dritës të filtrohet dhe të reflektohet pjesërisht nga ekrani.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Cut”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *