Dyqani

Nemo

Almex Contract Furniture

Kërkoni cmim nga shitësi

Fabio Novembre përdor dizajnin e mobiljeve për të treguar histori intensive dhe magjepsëse në të cilat protagonisti është shpesh figura njerëzore. Kjo figurë njerëzore është e aftë të bëhet abstrakte dhe universale, në gjendje të propozojë një bukuri mitike siç ndodhte në artin grek. Kështu që Nemo, një fytyrë me tipare klasike, zbrazet për të krijuar një hapësirë ​​të banueshme. Rezultati është një kolltuk për t’u jetuar nga brenda. Si një maskë, ajo fsheh dhe zbulon njëkohësisht banorin e saj.

Kategori: Etiketa: , ,

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nemo”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *