Dyqani

Eclisse

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Eclisse, projektuar nga Vico Magistretti në 1965, fitoi çmimin Compasso d’Oro në 1967 dhe u bë ambasador i dizajnit italian në mbarë botën.

Eclisse është një balancë avangarde midis formës dhe funksionit, dizajnit dhe funksionalitetit. Themeli i konceptit qëndron në funksionalitetin e tij të rregullimit të intensitetit të dritës përmes hijes së brendshme rrotulluese që “eklipson” burimin e dritës. Në fakt, me një guaskë të jashtme të fiksuar dhe një guaskë të brendshme të lëvizshme, llamba mund të sigurojë dritë të drejtpërdrejtë ose të shpërndarë.

Një ndriçues tavoline, mund të montohet edhe në mur. Trupi metalik i lyer i disponueshëm në të bardhë ose portokalli me një çelës ndiz/fik.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eclisse”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *