Dyqani

Ndriçuesi Alysoid

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Alysoid është një koleksion ndriçuesish të varur të cilat janë të punuara me dorë. Materiali i përdorur është alumini dhe elementi përcaktues i difuzorit të dritës janë një varg zinxhirësh me gure të çmuar. Dizajni dhe emri i Alysoid marrin frymëzimin e tyre nga bota e gjeometrisë dhe arkitekturës. Në gjeometri, alysoid, i njohur gjithashtu si “harku i katenarit”, është kurba e formuar nga një zinxhir fleksibël i pezulluar nga dy pikat e tij.

E njëjta teknikë joshëse përdoret për të krijuar ndriçuesin e varur Alysoid: duke varur thjesht një zinxhir nga dy anët e llambës, krijohet një formë e pastër dhe natyrale. Ky efekt përsëritet disa herë te Alysoid pasi shumë zinxhirë delikatë përdoren për të krijuar një formë organike. Për të mos përmendur bukurinë individuale të secilit përbërës: zinxhirë të bërë nga sfera të vogla si ato që përdoren shpesh për të bërë elementë të modës dhe stoli. Këto ndihmojnë për të krijuar një atmosferë simpatike kur drita i prek ato, duke nxjerrë në pah kthesat natyrore tepër tërheqëse të difuzorit.

Rezultati përfundimtar është real dhe i prekshëm dhe, në të njëjtën kohë, është bërë vetëm nga ajri dhe drita. Vëllimi i llambës mbush dhomën pa bllokuar pamjen, duke ju lejuar të shihni përmes objektit: llamba pra bëhet një mjet i rëndësishëm për çdo projektues që dëshiron të përcaktojë një dhomë.

Përshkrim

Ju kerkojme ndjes, ky pjese e faqes nuk eshte e perkthyer

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ndriçuesi Alysoid”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *