Nemea

Almex Contract Furniture

Kërkoni cmim nga shitësi

Dizajni nga:

CMP Design

Pedrali

Kategori: ,

Përshkrim

Projektuar nga CMP Design për Pedrali, Nemea është një koleksion karrigesh në formë klasike, elementet strukturorë të të cilave – të dukshëm dhe të lehtë – duket sikur janë zbutur nga koha dhe historia, ashtu si gjetjet nga Greqia e Lashtë. Karrigia duket sikur merr një pozë atletike, me këmbët e saj gjarpëruese në dru frashëri të fortë të kombinuar me kornizën prej alumini të vendosur nën ulësen e karriges. Mbështetësja ftuese dhe e rehatshme e saj “kurorëzon” ulësen. Versioni me krahë i karriges Nemea mund të mbështetet mbi tryezë duke e bërë atë, mbi të gjitha, shumë praktike dhe funksionale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nemea”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *