Dyqani

Pergola Bioklimatike SMARTIA PG 160 P SANTORINI

Alumil Albania

Kërkoni cmim nga shitësi

SMARTIA PG160P Santorini, një sistem për pergolash të shkëlqyera bioklimatike, karakterizohet nga qëndrueshmëria e lartë dhe risitë që inkorporon sëbashku, duke ofruar zgjidhje ideale të mbrojtjes nga drita për aplikimet në natyrë. Është ndoshta i vetmi sistem pergolash që mund të mbulojë tipologjitë e qëndrimit të lirë (pa montim në mur) sipërfaqe deri në 50 m2 me vetëm katër kolona. Sipërfaqja e mbuluar mund të dyfishohet duke shtuar vetëm dy kolona të tjera (dmth. 100 m2 me vetëm 6 kolona), pa ndikuar në dizajnin elegant dhe minimal të pergolës.

Profilet mbushëse të regjistrueshme për mbrojtje nga drita dhe nga kushtet e këqija të motit, si dhe gama e pajisjeve të disponueshme, pasqyrojnë filozofinë bioklimatike të sistemit dhe sigurojnë kushte të shkëlqyera jetese gjatë gjithë vitit.

Përshkrim

Avantazhet

  • Mbrojtje efikase kundër rrezeve të diellit, shiut, borës dhe kushteve të tjera të motit
  • Kushtet e kontrolluara të jetesës për shkak të filozofisë bioklimatike dhe integrimit të elementëve anësorë, siç janë sistemi xhamit me rrëshqitje, panelet hijëzuese të rrotullueshme, kapakët, LED etj.
  • Konstruksione jashtëzakonisht të qëndrueshme, që lejojnë dimensione shumë të gjera deri në 7.5 x 7.5 m me vetëm katër kolona
  • Pajisje të nivelit të lartë, si p.sh: mekanizmi i fshehur i patentuar që nuk krijon zhurmë dhe sistemet e integruara të automatizimit
  • Estetikë e lartë dhe dizajn minimal me përqendrim në detaje, p.sh. me pika të  padukshme të fiksimit
  • Gama e madhe e zgjidhjeve dhe mundësia e përshtatjes dhe zgjerimit të plotë për të përmbushur çdo nevojë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Pergola Bioklimatike SMARTIA PG 160 P SANTORINI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *