Dyqani

  • Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare, Armand Vokshi & Nesila Hajdini
Ofertë!

Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare, Armand Vokshi & Nesila Hajdini

Nesila Hajdini

40.00

Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare

Kjo përmbledhje është një katalog i arkitekturës bashkëkohore të Shekullit 21 në trevat shqiptare, një projekt ambicioz dhe tejet me vlerë, ndjeshëm i munguar për lexuesin tonë deri më tani. Libri është një shfaqje arkitekturore e prezantimit të arritjeve në lëmin e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, shtresuar në terren jo më gjatë se dy dekadat e fundit. Vlerësojmë kështu, thjeshtë sepse në të gjejmë të gjurmuar, të mbledhur dhe të prezantuar shembujt e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, e cila përmes këtij prezantimi përcjell informacione në rrafsh kombëtar dhe ndërkombëtar.

189 stok

Kategori: Etiketa: , ,

Përshkrim

Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare

Kjo përmbledhje është një katalog i arkitekturës bashkëkohore të Shekullit 21 në trevat shqiptare, një projekt ambicioz dhe tejet me vlerë, ndjeshëm i munguar për lexuesin tonë deri më tani. Libri është një shfaqje arkitekturore e prezantimit të arritjeve në lëmin e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, shtresuar në terren jo më gjatë se dy dekadat e fundit. Vlerësojmë kështu, thjeshtë sepse në të gjejmë të gjurmuar, të mbledhur dhe të prezantuar shembujt e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, e cila përmes këtij prezantimi përcjell informacione në rrafsh kombëtar dhe ndërkombëtar.

Redaktimi i teksteve
Anisa Ymeri
Përkthimi (anglisht)
Dea Hidi
Redaktimi i teksteve (anglisht)
Sokol Dervishi
Grafika e kopertinës
Ermal Bezhani
Grafika e faqosjes
Dea Hidi
Botues:
GentGrafik

Transporti per  Kosove & North Republic of Macedonia  6.5 euro

Tirane : 150 – 200 Leke

Informacion shtesë

Përmasa 28 × 28 × 2 cm

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare, Armand Vokshi & Nesila Hajdini”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *