Dyqani

  • Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare A2020/2 nga Armand Vokshi, Blerta Vula Rizvanolli _ Nesila Hajdini
Ofertë!

Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare A2020/2 nga Armand Vokshi, Blerta Vula Rizvanolli _ Nesila Hajdini

Nesila Hajdini

40.00

Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare

Kjo përmbledhje është një katalog i arkitekturës bashkëkohore të Shekullit 21 në trevat shqiptare, një projekt ambicioz dhe tejet me vlerë, ndjeshëm i munguar për lexuesin tonë deri më tani. Libri është një shfaqje arkitekturore e prezantimit të arritjeve në lëmin e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, shtresuar në terren jo më gjatë se dy dekadat e fundit. Vlerësojmë kështu, thjeshtë sepse në të gjejmë të gjurmuar, të mbledhur dhe të prezantuar shembujt e arkitekturës bashkëkohore shqiptare, e cila përmes këtij prezantimi përcjell informacione në rrafsh kombëtar dhe ndërkombëtar.

98 stok

Përshkrim

Botimi 2 : Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare A2020/2
Arkitektura bashkëkohore shqiptare është në një proces metamorfoze mjaft pozitiv në dekadën e fundit.
Fragmente të kësaj Arkitekture Bashkëkohore të evoluar nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut u pëmblodhën sërish me 42 projekte përfaqësuese në volumin e dytë A2020/2.
Ky libër sjell dhe prespektivën e arkitektëve rreht zhvillimit të arkitekturës në trevat shqip folëse dhe njëkohësisht rrëfen gjithë procesin e projektimit dhe realizimit të projektit të përzgjedhur në libër nëpërmjet faqes FAB.al 
Redaktimi i teksteve
Saemira Pino
Përkthimi (anglisht)
Blerta Vula Rizvanolli, Nesila Hajdini
Grafika e kopertinës
Ermal Bezhani
Grafika e faqosjes
Sokol Nikqi
Botues:
GentGrafik

Transporti per  Kosove & North Republic of Macedonia  6.5 euro

Tirane : 150 – 200 Leke

Informacion shtesë

Përmasa 28 × 28 × 2 cm

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fragmente të Arkitekturës Bashkëkohore Shqiptare A2020/2 nga Armand Vokshi, Blerta Vula Rizvanolli _ Nesila Hajdini”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…