Dyqani

Manifesto

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Ky koleksion, i projektuar nga Timo Ripatti dhe zhvilluar nga Axolight, është mjeti përmes të cilit kompania i drejtohet botës së dizajnit për të ekspozuar konceptin e saj të dritës. Prandaj qëndron emri Manifesto.

Koleksionet Axolight janë të ngarkuara me referenca kulturore – më së fundmi frymëzimi i qartë abstraksionist dhe neoplasticist i Manifesto – dhe karakterizohen nga guximi stilistik dhe ekuilibri estetik. Në vizionin e Axolight, trupi i ndriçuesit përfaqëson shtrirjen fizike të dizajnit, ndërsa drita atë ‘ultrafizike’. Asnjëherë më parë ky koncept nuk ka qenë kaq i përqendruar sa në Manifesto.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Manifesto”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *