Dyqani

Ndriçuesi Flindt Wall

ABIESSE shpk

Kërkoni cmim nga shitësi

Ndriçuesi i ri Flindt Wall bashkohet me Flindt Bollard-in e njohur për të sjellë ndriçim ekspresiv dhe dizajn të guximshëm, skulpturor në hapësirat e brendshme dhe të jashtme. Bazuar në të njëjtin dizajn të gdhendur si paraardhësi i tij cilindrik, Flindt Wall vazhdon gjuhën elegante të formës në formën e një rrethi të përsosur. Flindt Wall dallohet nga një dalje drite nga një hapje në pjesën e sipërme që lëshon dritë në pjesën e përparme të pajisjes, duke krijuar një unazë delikate, të ndezur të dritës së reflektuar në kalimin midis formave konkave dhe konvekse. Forma ovale hiqet nga sipërfaqja e montimit, duke i dhënë pajisjes një pamje lundruese. Projektuesi Christian Flindt ka punuar me një kombinim të softuerit, printimit 3D dhe derdhjes së metaleve për të siguruar ekuilibrin e përsosur midis përmasave, kthesave dhe dritës në dizajnimin e tre madhësive të ndriçuesit Flindt.

Kategori: , Etiketa: ,

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ndriçuesi Flindt Wall”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *