Dyqani

Karrige zyre ‘Elodie’

Almex Contract Furniture

Kërkoni cmim nga shitësi

Përshkrim

Linja të pastra, të përcaktuara mirë, minimaliste dhe funksionale. Pjesa e ulëseve të familjes së karrigeve Elodie e bën atë ideal për vendet e punës ekzekutive dhe menaxheriale, falë tre lartësive të saj të mbështetëses dhe mekanizmit të saj të integruar në mënyrë diskrete. Mekanizmi 100% i ndjeshëm ndaj peshës nuk kërkon ndonjë rregullim të tensionit të shpinës, pasi përshtatet automatikisht me peshën e përdoruesit. Kontrollet e thjeshta intuitive ju lejojnë të rregulloni lartësinë e sediljes, të vendosni mbështetjen e mesit dhe të bllokoni mbështetësen në tre pozicione të ndryshme. Karakteristika kryesore e koleksionit Elodie është mbështetëset e saj krejt të reja mbështetëse absorbuese të zhurmave.

Këto mbështetëse janë bërë me një strukturë inovative “skeletore” të mbuluara me material “pëlhurë të butë” të bashkuar dhe termoformuar. Dhoma e krijuar nga struktura dhe dy pjesëzat brenda mbështetëses krijojnë një rast absorbimi të tingullit të frekuencave, duke punuar në interval vokal nga 125Hz në 4000Hz: në këtë mënyrë, karrigia Elodie thith dhe zvogëlon valët e zërit.

 

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Karrige zyre ‘Elodie’”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *