Dyqani

Aspiratori DAMA

Vanto Home

Kërkoni cmim nga shitësi

Karakteristika teknike
Lloji i instalimit:
ishull
Dimensionet: 60 cm
Karakteristika të përgjithshme:
– LED ambient light
– Ndriçim Led
– Flitër metalik i çmontueshëm dhe lehtësisht i pastrueshëm
– Komandim opsional me telekomandë

Finitura: Çelik
Motorri: 600 m3 / h
Shpejtesia operative: 4
Ndriçimi: Led 4×1.2 W – 4200 K
Ndiçimi dekorativ: Ambient Led 14 W (4200 K)

Përshkrim

DAMA nga Falmec është një aspirator ishullor me linja elegante dhe moderne, dhe me cilësi novatore, i krijuar për Falmec nga ekipi Emo Design.

Dama, është një ‘objekt’ që shkon përtej aspiratorit të thjeshtë dhe merr rolin e dyfishtë të elementit të arredimit dhe trupit ndriçues. Kapaku karakterizohet nga një strukturë e lehtë e formuar nga dy rrathë koncentrikë të bërë nga materiale që përfshijnë bakër, çelik dhe përfundime të tjera të shkëlqyera. Një dritë LED rrjedh nga brezi qendror që shpërndan ndriçim të këndshëm që mund të zbukurojë çdo ambient kuzhine.

Falë formës së saj ikonike dhe origjinale, e kombinuar me efektivitetin e funksionit të saj, Dama ka fituar çmime prestigjioze të dizajnit, duke përfshirë çmimin “Good Design Award” dhe “Best of the Best” të “Iconic Awards”.

Elegante, dinamike dhe e heshtur: Dama përfaqëson një zgjidhje dinamike dhe kompakte që shfrytëzon sa më shumë mundësitë e ofruara nga teknologjia Falmec Circle Tech.

KOLEKSIONI I CIRCLE TECH – KOLEKSIONI I RI I FILTRIMIT

Circle Tech është koleksioni i ri i aspiratorëve Falmec që kombinon përsosmërinë dhe harmoninë e funksionimit, teknologjitë e avancuara dhe një dizajn tërheqës dhe bashkëkohor. Në kuzhinë, kapaku është një element i domosdoshëm për ruajtjen e një ambienti të pastër dhe të shëndetshëm. Mendoni vetëm për aromat e këqija, si dhe lagështinë dhe yndyrnat që grumbullohen gjatë gatimit.

Besnike ndaj funksionit të tyre, aspiratorëve të linjës Circle Tech integrojnë thithjen dhe filtrimin në një trup të vetëm, duke maksimizuar efikasitetin dhe duke reduktuar përmasat e përgjithshme dhe duke ofruar mundësi të reja dhe origjinale dizajni. Ndryshe nga aspiratorët tradicionalë, sistemi Circle Tech zhvillohet horizontalisht: ajri që del, në fakt, kalon përmes një trupi filtrues që rrethon motorin, duke u përhapur në mënyrë të barabartë. Për më tepër, forma rrethore garanton sipërfaqen maksimale të filtrimit, performancë të shkëlqyer për sa i përket thithjes dhe mungesës së zhurmës. Falë filtrit ekskluziv Carbon Zeo, i cili kombinon karbonin e aktivizuar dhe zeolitin – material ideal për thithjen e përbërjeve organike dhe avullit të ujit – aspiratorët e linjës Circle Tech janë në gjendje të ruajnë aromat me dyfishin e efektivitetit të solucioneve tradicionale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Aspiratori DAMA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *