Arkiva

SMEG FAB28 Denim Fridge

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Gama e stilit të viteve 50 në Smeg përmban dizajne të cilësisë së lartë, linja klasike dhe të harkuara dhe ngjyra të gjalla të cilat kombinohen në mënyrë të përsosur me teknologjinë e avancuar. Frigoriferët retro FAB28 janë më shumë sesa thjesht një frigorifer. Ai dominon rrethinat e tij, ashtu si divani apo ndriçuesi në dhomën tuaj të ndenjes.

Smeg dhe Italia Independent kanë sjellë së bashku ikonat e së kaluarës për të prodhuar një ikonë të stilit të ri: Frigoriferi FAB28 i veshur me xhins.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”12889″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Frigoriferi FAB28 i veshur me xhins

[/vc_column_text][vc_column_text]Për mbi 60 vjet, Smeg ka dizajnuar, dhe vazhdon të dizajnojë, pajisje për të zbukuruar shtëpitë në të gjithë botën, ku së bashku me Italia Independent, një markë e krijimtarisë dhe stilit, kanë kontaminuar dy ikona: frigoriferin FAB28 dhe xhinsin. A është ky art për hir të artit? Jo, është krijimtari për shtëpinë, dhe stil për përditshmërinë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12887″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12888″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Kombinim dhe ri-interpretim: Përdorimi i objekteve nga e kaluara dhe idetë tradicionale dhe miksimi i tyre së bashku me stil dhe përsosmëri. Këto janë konceptet që kanë frymëzuar të dy markat italiane për të prodhuar jo vetëm objekte, por sende që kanë një histori për të treguar, mënyrën e tyre të të qenurit dhe komunikimit.

Kështu u krijua frigoriferi i parë që u vesh plotësisht me xhins. Ky nuk është një frigorifer mesatar dhe as lloji i zakonshëm i xhinseve.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12890″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Xhinsi ka qenë gjithmonë pjesë e imagjinatës së të gjithëve dhe komunikon freski dhe rehati, rebelim dhe stil.

Me qëllim për ta përdorur atë në një kontekst të brendshëm, pëlhura, në vetvete një përzierje tradite dhe inovacioni, trajtohet me PLASMA, një nano-teknologji, e cila mbron sipërfaqen e frigoriferit nga spërkatjet e ujit, vajit, qumështit apo lëngjeve të frutave.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12886″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: smeg.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment