Arkiva

SMEG Albania

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Smeg është një kompani italiane e prodhimit të pajisjeve shtëpiake, fituese e shumë çmimeve ndërkombëtare, themeluar nga Vittorio Bertazzoni në 1948 në qytetin Guastalla, Reggio Emilia, Itali. Emri i kompanisë është një akronim për Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla (“Produkte smalti metalurgjik Emiliane Guastalla”).

[/vc_column_text][vc_single_image image=”12733″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Dizajnuar nga arkitektë dhe stilistë të njohur ndërkombëtarisht, Smeg mund ta gjeni në Tiranë si distributori zyrtar i produkteve SMEG në Shqipëri.
Smeg zgjedh dhe propozon ide konkrete për çdo shtëpi, të cilat dallohen për cilësinë e lartë, teknologjinë e përparuar dhe dizajnin e tyre unik me çmimet më të mira për kuzhinën tuaj.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12723″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Smeg është i njohur veçanërisht për gamën e tij të frigoriferëve retro FAB të stilit të viteve 1950, me kulme të lakuar. Kompania prodhon gjithashtu lavastovilje (freestanding – të disponueshme dhe në stilin FAB), makina larëse, furra, mikrovalë, cooktops, soba, kabinete vere, makina kafeje dhe pajisje të vogla shtëpiake.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12726″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Showroom-i Smeg në Shqipëri ofron gjithashtu gamën më të madhe të aspiratorëve të firmës FALMEC të vlerësuar për dizajnin e tyre të veçantë, si dhe aksesorë të tjerë italian të një estetike dhe funksionaliteti unik.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12727″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Nga makinat dhe arkitektura deri tek interior design dhe moda, stili italian mund të dallohet për nga cilësia dhe eleganca e lartë. Të njohur ndërkombëtarisht për kapërcimin e kufijve të dizajnit dhe ngjyrës. Stili italian shkon përtej sferës së pasarelave të saj prestigjioze të modës, pasi Italia me siguri është gjithashtu një lider në dizajnin interior dhe atë arkitekturor.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12728″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Tendencat ndryshojnë dhe megjithatë modeli klasik i mbijeton kohës, gjë që përshkruan në mënyrë të përsosur filozofinë e Smeg. Në Showroom-in Smeg, identiteti i kompanisë është formuar nga liderat botërorë Smeg dhe Falmec, ku tek secila produkti merr frymëzim nga stili unik italian.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12729″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment