Arkiva

Pierre Cardin Home

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Bota e Pierre Cardin përbëhet nga shumë elemente; ajo është klasike por edhe avantgarde. Modë, aksesorë, detaje, mobilje, tekstile magjike, butësi … E tillë është bota inovative e Pierre Cardin Home.

Format gjeometrike dhe klasike në produktet e saj, të lidhura me ndërthurjen e fibrave, formave dhe teknologjisë artizanale me atë moderne për të krijuar linja unike dhe të paimitueshme, njihen në të gjithë botën.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”12851″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Pierre Cardin Home, ndër të tjera, pas vendosjes së statusit të markës prestigjoze dhe si ofruesja ekskluzive e tapetave dhe sixhadeve artizanale unike, ne Shqipëri dhe më gjerë, e vijoi zgjerimin e saj edhe në prodhimin dhe ofrimin e mobiljeve Pierre Cardin dhe më tutje akoma duke marrë ekskluzivitetin e emrave botërorë në industrinë e mobiljeve, dyshekëve, aksesorëve, letrave murale etj. Materialet e përdorura nga Pierre Cardin, përbëhen nga fibra natyrale, anti-bakteriale dhe në harmoni me shëndetin tuaj.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12850″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Pierre Cardin, erdhi për herë të parë në Shqipëri në Qershor të 2010, me një showroom në City Park. Përgjatë kohës, brandi Pierre Cardin, u bë akoma edhe më i fuqishëm në Shqipëri. Sot, ky brand, është zhvilluar në Pierre Cardin Home, një konglomerat brand-esh duke përfshirë Pierre Cardin dhe një sërë markash të tjera ekskluzive që i përkasin industrisë së arredimit të ambjenteve dhe linjave Interior Design nga e gjithë bota.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12849″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Filozofia e Pierre Cardin Home që në nisjen e rrugëtimit të saj ka qenë ofrimi i produkteve dhe brandeve premium, për klientët shqiptarë që nuk preferojnë “të zakonshmen” por janë gjithmonë në kërkim të gjërave unike dhe luksoze. Ndaj në këto 10 vite, nuk u mjaftuam vetëm me brandin Pierre Cardin por morëm përsipër sjelljen e një sërë brandesh të tjera ikonike në industrinë e interierit që i përgjigjen qoftë kërkesave për një stil modern, urban apo dhe atyre klasike, luksoze dhe tepër elegante.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12852″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Produktet dhe Shërbimet

[/vc_column_text][vc_column_text]Produktet dhe shërbimet që mund ti gjeni tek Pierre Cardin Home përfshijnë:

1. Tapetet (akrelik, punim industrial)
2. Tapetet prej bamboo-je natyrale që klasifikohen: 50% punim dore dhe 50% prodhim industrial
3. Sixhadet artizanale (100% fibra natyrale të mëndafshit, bamboo-së dhe leshit të cilësisë së parë, të punuara tërësisht me dorë)
4. Mobiljet – Gjithcka për arredimin e shtëpisë, në stilin klasik apo modern nga markat e mirënjohura Doimo Salotti, Sedit Italia dhe Zebrano.
5. Letrat murale.
6. Aksesorët e ngrënies, tryezat e ngrënies dhe aksesorët dekorues.
7. Bedding nga marka e mirënjohur Valeron.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12853″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Gjithçka e konceptuar dhe prodhuar me përkushtimin maksimal të mjeshtrave artizanalë, realizimin e projekteve të personalizuara nga A në Zh sipas dëshirave të klientëve, me materialet më elitare. Cilësia dhe jetëgjatësia e produkteve që gjeni në Pierre Cardin Home, vjen pikërisht si rezultat i përdorimit të këtyre materialeve të cilësisë së parë dhe teknologjive më të fundit të prodhimit të tyre.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment