Arkiva

Pierre Cardin Home: Sofa Trends in 2020

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Tendencat e vitit 2020 në kontestin e mobiljeve kanë të bëjnë shumë me ndjesitë dhe marrëdhëniet që duhet të krijohen midis objektit dhe individit. Tendencat e interior design po shkojnë në një drejtim që shpreh më së miri 3 vlera themelore të mobiljeve: materialitetin, funksionalitetin dhe modularitetin.

Më poshtë ju paraqesim tendencat e divaneve të linjës Doimo Salotti nga Pierre Cardin Home.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”12994″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Linja elegante dhe shije retro

[/vc_column_text][vc_column_text]Shpesh me vetëdije dhe dëshirë, tendencat e së ardhmes i drejtohen të kaluarës me respekt dhe nostalgji. Këtë vit gjithashtu kemi risjellë linjat organike me një frymë retro. Pak a shumë si divani Doimo Clark i Pierre Cardin Home, i cili ndërthur stilin retro me dizajnin modern. Një divan elegant absolutisht jo konvencional, që e bën unik në llojin e tij. Një ulje komode në jastëk prej pende do të jetë ambjenti juaj perfekt për biseda të gjata dhe momente relaksi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12983″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kadifeja kthehet në plan të parë

[/vc_column_text][vc_column_text]Pëlhurat prej kadifeje kanë pasur gjithmonë një vend brenda panoramës së madhe të tapicerive. Pas një rritjeje në përdorim në vitin 2019, edhe 2020 është viti i kadifesë. E ngrohtë, e butë dhe tërheqëse, kadifeja ka pasur gjithmonë një ndikim të caktuar në ndjesitë tona. Ajo përcjellë prestigj dhe delikatesë dhe në tone të ndritshme, ose e kombinuar me dizajnin e një divani si Gregory, mund të rezultojë të jetë vërtet moderne.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12986″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Efekti material

[/vc_column_text][vc_column_text]Vitet e fundit, teksturat 3D janë bërë një domosdoshmëri dhe kënaqësi për prodhuesit e veshjeve të dyshemeve dhe mobiljeve në përgjithësi, por edhe për letrat murale. Përmendim këtu efektin e drurit, betonit, granitit, etj. Këtyre u shtojmë dhe metalin, një protagonist i shkëlqyeshëm i vitit 2020 dhe më tej, i kombinuar me materiale të ndryshme për të krijuar konsistencë dhe sensacion.

Divani Baltic ofron një shembull të shkëlqyeshëm se çfarë do të thotë kombinim i materialeve të ndryshme, me aftësinë, ndër të tjera, për të kombinuar kornizën e lëkurës me jastekët me copë. Një divan ku materialet dhe tekstilet janë në ekuilibër të përhershëm.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12989″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Modulariteti

[/vc_column_text][vc_column_text]Në vitin 2020 modulariteti po bëhet gjithnjë e më shumë sinonim i shkathtësisë. Nëse më parë një divan modular duhej të respektonte vetëm nevojat e hapësirës, tani ai merr një kuptim më të gjerë dhe më të plotë.

Divani duhet të jetë në gjendje t’i përshtatet nevojave individuale dhe përdorimit të përditshëm. Për shembull, divani Leonard, në të cilin janë ndërthurur elementë tejet të ndryshëm, siç janë raftet e librave prej druri dhe metali. Ose divanet me elementë të pavarur dhe mbështetëse të lëvizshme, të tilla si Newton, të aftë të ofrojnë mënyra përdorimi të personalizuara, ndryshe nga ato që mund të konsiderohen si “skemat” e një divani klasik.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12992″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: doimosalotti.it[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment