Arkiva

Pierre Cardin Home: Makeover by Ingrid Martini

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Pierre Cardin Home ju sjell një makeover të ri të realizuar nga arkitekte Ingrid Martini. Qëllimi: të krijojmë një ambient sa më të këndshëm plot me ngjyra për dhomën e ndenjes…
Në sfond, një letër muri klasike damaske, me reflekse të ndryshme të blusë, i jep dhomës intesitetin e qiellit.
Trajtat klasike përforcohen nga ndërthurja e letrës së murit me një teksturë më moderne, por që të rikujton buazerinë në shtëpitë klasike.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”14319″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Ndërkohë, është zgjedhur seti Soprano nga DOIMO Salotti.
Divani Soprano reflekton standardet e mirëfillta të dizajnit, por mbi të gjitha vëmëndje të dedikuar detajeve, cilësisë së materialeve dhe proporcionit të formave, duke ofruar komfort dhe relaks.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jastëqet më të vegjël në mbështetësen e divanit i japin trajta të një stili më rural, Provencial Style ( stil i arredimit të shtëpive në jugun e Francës, në rajonin e Provencës).
Një butësi maksimale karakterizon divanin Soprano, kjo falë jastëqëve të mbushur me pupla, ndërkohë që një tegel elegant ravijëzon format e tyre.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”14320″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Elementi dominant në ambient është ngjyra blu, e preferuara e arkitektes gjithashtu, i cili  lidh të gjithë kompozimin sëbashku, i gjendur në teksturën e murit, dekorin dhe qeramikën e vazove dhe mëse i fuqishëm në kolltukun elegant me dizajn klasik.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Sixhadja afgane e punuar me dorë, në ngjyrë të kuqe të ndezur, plotëson dhe më shumë kompozimin duke nxjerrë më në pah kontrastet dhe elementet si divanet, por edhe ato dekorative si tavolinat anësore.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”14321″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dualiteti i arritur nga kombinimi i dy sixhadeve të punuara me dorë – të kuqe dhe të bardhë – krijon një lojë dinamike, e përqëndruar jo vetëm në forma, por edhe në ngjyra.
Ndonëse në shtëpitë tona tavolina e mesit gjithmonë është konsideruar si pika lidhëse e dhomës së ndenjes, në këtë rast, një puf me trajta klasike luan rolin e saj. Përveç se komod dhe funksional, ai krijon shkrirjen e duhur midis stileve të ndryshme, duke balancuar kompozimin në tërësi mes mobiljeve dhe ngjyrave të tyre.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”14322″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment