Base

Name

مزایای استفاده از دیگ بخار

About

دیگ های بخار برای چندین قرن منبع انرژی مفیدی بوده اند. با یک راه اندازی ساده، یک دیگ بخار آب و گرما را برای ایجاد بخار تحت فشار ترکیب می کند که به راحتی برای گرمایش داخلی، نیرو دادن به موتورها و موارد دیگر دستکاری می شود. دیگ های بخار انواع مختلفی دارند و هر کدام کاربرد منحصر به فردی دارند. با این حال، این ماشین های قدرتمند با خطرات ایمنی از جمله آتش سوزی و انفجار همراه هستند.

راه اندازی اولیه دیگ بخار زاگرس تنها به چند جزء کلیدی نیاز دارد. مخزن بسیار مهم است، زیرا این محفظه فولادی یا فرفورژه هوادار، آبی را که به بخار تبدیل می شود، در خود نگه می دارد. یک عنصر گرمایشی که معمولاً از گاز، نفت یا زغال‌سنگ کار می‌کند، زیر مخزن قرار دارد. شیر بخار یک دهانه کوچک در بالای مخزن است که معمولاً روی یک لوله نصب می شود. بیشتر دیگ های بخار فشار قوی دارای یک دودکش نیز هستند که به دفع گرمای اضافی از سیستم کمک می کند.

بخش طولانی و استوانه‌ای روی یک لوکوموتیو بخار، دیگ بخار آن را در خود جای داده است.

عملکرد فروش دیگ بخار به همان اندازه ساده است. عنصر گرمایش به دمای بالا آورده می شود. آب مخزن در نهایت شروع به جوشیدن و ایجاد بخار می کند. همانطور که بخار ایجاد می شود، در قسمت خالی مخزن که به نام گنبد شناخته می شود نگه داشته می شود و محیطی با فشار بالا ایجاد می کند. پس از رسیدن فشار به حد معینی که بستگی به اندازه دیگ بخار دارد، فشار با خروج از شیر بخار کاهش می یابد و در نتیجه انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی موتورها و سیستم های گرمایشی ایجاد می شود.

این حالت اولیه کار در اکثر دیگ‌های بخار یافت می‌شود، اما تغییرات کمی وجود دارد که برای اهداف مختلف ایجاد شده‌اند. دیگ بخار سوپرهیت فرآیند استاندارد را انجام می دهد و بخار را بیشتر گرم می کند و دما و انرژی خروجی را افزایش می دهد و معمولاً برای چرخاندن توربین های بزرگ استفاده می شود. دیگ های لوله آب مخزن بزرگ را با یک سری لوله های پر از آب جایگزین می کنند که می توانند سریعتر به جوش بیایند و بخار بیشتری تولید کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از دیگ بخار با ما در ارتباط باشید.