Base

Name

دستگاه پلت ساز چه کاربردی دارد؟

About

عنصر اصلی در دستگاه پلت ساز، قالب است. قالب را با توجه به ویژگی های خاص مواد خود و متغیرهای ساخت محصول خود انتخاب کنید. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه یکی دیگر از ملاحظات حیاتی برای ماشین های پلت سازی صنعتی است. نگهداری منظم عمر قالب را طولانی تر می کند و از کیفیت فرآیند شما محافظت می کند. مطمئن شوید که قالب را بعد از هر بسته تمیز کنید و قبل از اینکه سایش به دستگاه آسیب برساند، قالب را تعویض کنید.

دو دسته اصلی آسیاب یا پرس دستگاه پلت ساز وجود دارد: قالب تخت و قالب حلقه. ممکن است در مورد ماشین های گلوله پرس پیچ نیز بشنوید، اما اصل کار به فرآیند اکستروژن نزدیک تر از فرآیند پلت سازی است.

نگهداری دستگاه های پلت ساز تخت آسان تر است

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-wood-pellet-machine.html

دستگاه های پلت ساز تخت دارای یک دیسک یا صفحه سوراخ دار هستند و غلتک ها مواد را از طریق سوراخ های دیسک فشار می دهند. طراحی عمودی این آسیاب های گلوله زنی صنعتی فرآیند را ساده تر و تمیز کردن آنها را راحت تر می کند.

دستگاه های پلت ساز قالب تخت به دو گروه دای محور و غلتکی تقسیم می شوند. گندله سازهای قالب تخت دای دارای غلتک های ثابت و قالب چرخان هستند، در حالی که در نوع غلتکی، قالب ثابت است و غلتک ها می چرخند. پیکربندی دوم قدرت تراکم بیشتری را روی مواد خام اعمال می کند، بنابراین گزینه بهتری برای پلت کردن مواد سخت مانند چوب های سخت خاک اره است. در ضمن استرس کمتری روی قالب ایجاد می کند و عمر آن را طولانی می کند.

قالب های تخت معمولاً برای ساخت گلوله های زیست توده از چوب، کود، کاه، یونجه یا علوفه استفاده می شوند. با این حال، این فناوری برای تولید خوراک دام در مقیاس کوچک نیز مناسب است.

تجهیزات تولید گلوله دای حلقه برای مواد مش مناسب است

همانطور که از نام آن پیداست، قالب در آسیاب فرآوری گلوله حلقوی بر روی یک صفحه مدور سوراخ می شود. این دستگاه پلت ساز بسته به جهت تغذیه آن می تواند افقی یا عمودی باشد.

قالب حلقه در پرس پلت افقی، از قضا، به صورت عمودی قرار می گیرد. آسیاب مواد له شده و مخلوط مرطوب شده را در محفظه داخلی خود دریافت می کند، جایی که غلتک ها آنها را در برابر قالب چرخان فشرده می کنند. اصطکاک بین غلتک ها و قالب باعث گرم شدن مواد در هنگام عبور از سوراخ های قالب می شود. تیغه ها مواد را به گلوله های متراکم داغ در اندازه تنظیم شده برش می دهند. دستگاه پلت سازهای حلقه افقی معمولاً در صنعت خوراک دام استفاده می شوند.

برای آشنایی بیشتر در مورد نحوه فروش دستگاه پلت ساز با کارشناسان ما تماس بگیرید.