Base

Name

موارد استفاده از فریزر آزمایشگاهی

About

متوسط فریزر خانگی باید در دمای 0 درجه فارنهایت یا -18 درجه سانتیگراد نگهداری شود. فریزرهای آزمایشگاهی درجه مسکونی در نظر گرفته نمی شوند و باید بسته به نوع محصولات در دمای بین -40 تا 10 درجه سانتیگراد نگهداری شوند. به عنوان مثال، فریزرهایی با دمای 30- درجه سانتیگراد برای ذخیره سازی پلاسما استفاده می شوند در حالی که فریزرهایی که در دمای 20 درجه سانتیگراد کار می کنند برای ذخیره سازی آنزیم ها استفاده می شوند. فریزرهای با دمای بسیار پایین می توانند به ۵۰- درجه سانتیگراد برسند و معمولاً برای اهداف انجماد برودتی استفاده می شوند.

کارشناس کار با نمونه خون در محیط آزمایشگاه چقدر عمر فریزرهای آزمایشگاهی دارند؟

فریزرهای آزمایشگاهی معمولاً به عنوان واحدهای نگهداری طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند و به گونه ای ساخته شده اند که طول عمر آنها حدود دوازده تا پانزده سال است. با این حال، نوع فریزر می تواند طول عمر را تغییر دهد. به عنوان مثال، یک یخچال آزمایشگاهی وین طب بسیار کم معمولاً حدود ده سال عمر می کند. برای کمک به افزایش عمر فریزر و حفظ عملکرد روان آن، نکات زیر را دنبال کنید:

به حداقل رساندن یخ زدگی: در حالت ایده آل، یک فریزر آزمایشگاهی باید دو بار در سال یخ زدایی شود، بنابراین یخ و یخ ایجاد نمی شود که باعث ایجاد فشار بر روی واشرها یا جلوگیری از دسترسی کارکنان به نمونه ها شود.

کندانسور را تمیز نگه دارید: تمیز کردن فیلتر کندانسور هر سه ماه یکبار و کویل کندانسور هر سال توصیه می شود تا گرما از فریزر خارج شود.

مکان مناسب را انتخاب کنید: هنگام انتخاب محل فریزر آزمایشگاهی، رعایت دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده بسیار مهم است تا امکان گردش هوای مناسب و بدون مانع فراهم شود.

واشرهای فریزر آزمایشگاهی را تمیز نگه دارید: هنگامی که واشرها تمیز و سالم هستند، مهر و موم محکمی بین درب و دستگاه ایجاد می شود. پاک کردن واشرها یک بار در ماه می تواند مانع از ورود گرد و غبار و کثیفی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه فروش فریزر آزمایشگاهی و آگاهی از قیمت این محصول ما را دنبال نمایید.