Arkiva

HIGHLIGHT: MARTYN LAWRENCE BULLARD

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Ngjyra të ndritshme, modele të guximshme dhe një sërë stilesh globale mbizotërojnë në projektet tërheqëse të krijuara nga Martyn Lawrence Bullard. “Udhëtimi është frymëzimi im më i madh”, thotë mjeshtri nga Los Angeles. “E orientoj punën time në drejtime emocionuese dhe të freskëta.” I ndjekur nga një klientelë e një liste A, ai ka krijuar shtëpi për Cher, Eva Mendes, Tommy Hilfiger, Ellen Pompeo apo familjen Kardashian-Jenner.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”15601″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Martyn Lawrence Bullard, një dizajner nga Los Anxhelos i nderuar me shumë çmime, është i njohur për gamën e tij të gjerë të stileve dhe ambienteve të brendshme eklektike, por të sofistikuara dhe tërheqëse. Martyn është emëruar vazhdimisht si një nga 100 interior designers më të mirë në botë nga Architectural Digest, ka fituar një vend të përhershëm në listën A të Elle Decor dhe është emëruar si një nga 25 dizajnerët më të mirë nga The Hollywood Reporter.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15604″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Aftësia mbresëlënëse e Martyn për të zotëruar një gamë të gjerë stilesh, e shoqëruar me vëmendjen e tij të pakonkurueshme ndaj detajeve dhe përkushtimin ndaj cilësisë, i ka dhënë atij një vlerësim të konsiderueshëm ndërkombëtar. Puna e tij është shfaqur në mbi 4,000 botime në të gjithë botën përfshirë Architectural Digest, ELLE Decor, House & Garden, W, Vogue, House Beautiful, Harper’s Bazaar, Departures, New York Times, Wall Street Journal dhe Los Angeles Times, ndër shumë të tjera.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15605″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Përtej portofolit të tij elegant të rezidencave, Martyn gjithashtu ka marrë përsipër projektimin e disa objekteve kryesore të akomodimit në të gjithë botën.

Përveç studios së tij të dizajnit, një koleksion i pëlhurave të brendshme dhe të jashtme, letrave murale, mobiljeve dhe pajisjeve shtëpiake mbajnë emrin e Martyn Lawrence Bullard, të disponueshme përmes firmës së tij.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15606″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Në pranverën e vitit 2017, Martyn hapi atelienë e tij në Melrose Avenue në Hollywood-in Perëndimor dhe bashkëpunimet e tij më të fundit me marka të tjera të famshme përfshijnë një koleksion mobiljesh për ambiente të jashtmë me Harbour, linjën e letrës së muriit me Cole & Son, koleksionet e ndriçimit me Corbett Lighting, pëlhura për amiente të brendshme dhe të jashtme me gjigandin e tekstilit Perennials dhe një koleksion me dekoracione, orendi dhe vepra arti për shtëpi me shitësin lider të produkteve luksoze për shtëpi, Frontgate.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15607″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Rezidenca MLB

[/vc_column_text][vc_column_text]Në vilën e tij spanjolle të vendosur lart në kodrat e Hollywood-it, Bullard krijoi një destinacion maroken të stilit të mes shekullit. Interieri i mbushur me ajër është si një vitrinë e nënshkrimit të tij “exotica”, me shumë harqe marokene, dysheme prej mermeri, pllaka bardh e zi, karrige tërheqëse, prekje të ngrohta me gjelbërim, bronz të ftohtë, fotografi vintage dhe mprehtësi britanike. Një koncept i qartë ky i motiveve të përziera, i cili përdor me kujdes shkallën dhe ngjyrën për të “plotësuar, jo për të kundërshtuar” dizajnin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15608″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Calabasas Modern

[/vc_column_text][vc_column_text]E sofistikuar modernisht, por me një frymë miqësore ndaj fëmijëve, kjo vilë me stil toskan është e zhytur në dizajnin e shekullit të 20-të. Tonet neutrale u përdorën si sfond për të shfaqur koleksionin mbresëlënës të mobiljeve të mes-shekullit të klientëve të tij, motrat Kourtney dhe Khloé Kardashian, si dhe ngjyrat e paparashikueshme që gjenden në veprat artistike dhe detajet e shtëpisë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15609″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Hotel Californian

[/vc_column_text][vc_column_text]Hoteli Spanjoll Kolonial i vitit 1925 vjen si i ri pas një rindërtimi tetë-vjeçar që i ktheu ambientet e tij të panjohura në një mënyrë fantastike. Pasi jep më të mirën e tij në shumicën e projekteve, Bullard i kushtoi vëmendje të madhe mjedisit të hotelit dhe përdori stilin arkitektonik të Santa Barbaras si bazë dhe si ndikim të fuqishëm për këtë projekt. Për më tepër, ai vendosi ta përziejë këtë frymëzim të bukur me modelet marokene dhe maure si dhe orendi Art Deco. Rezultati përfundimtar është një ambient i pasur, elegant dhe mahnitës![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15610″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: martynlawrencebullard.com; architecturaldigest.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]