Arkiva

10 Christmas and New Years Eve Decorating Tips

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Pushimet po afrohen shumë shpejt, por ka akoma kohë për të festuar. Dhe ndërsa çdo vit sjell traditat e veta të Krishtlindjes, dekorimet tuaja mund të rifreskohen gjithmonë. Pavarësisht nëse i mbani ato neutrale me një estetikë të zbutur ose anoni nga dekorimet e ndritshme, ne jemi të sigurt që do të gjeni diçka për ti bërë shpirtrat tuaj të gëzuar, të ndritshëm dhe të bukur. Mbushni shtëpinë tuaj me bukurinë e atmosferës së Krishtlindjes, falë këtyre 10 ideve të shkëlqyera.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”9525″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  1. Synoni për shkëlqim

[/vc_column_text][vc_column_text]Një paletë e zbehtë në ngjyrë rozë dhe rozë të artë lejon që skena e festave të trajtohet me ndriçimin shkëlqyes, me një zbukurim të rëndë, të koordinuar, madje edhe jastëkë dhe dhurata për tu kombinuar. Mbushni shtëpinë tuaj me një shkëlqim të artë duke zgjedhur drita të arta për pemën tuaj, kurorën me degë dhe shumë të tjera, duke përgatitur menjëherë gjendjen shpirtërore për festat, ndërsa krijoni një atmosferë komode.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9538″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9526″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

2. Përdorni ngjyrën blu akulli

[/vc_column_text][vc_column_text]Një paletë me ngjyrat e dimrit, me blu të akullt dhe të bardhë dëbore, dëshmon se ky është kombinimi i përsosur kur vjen fjala te dekori për Krishtlindje. Modeli i mëposhtëm i zbukurimit të oxhakut krijon tone të lezetshme në sezonin e festave.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9537″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

3. Shtoni një ndjenjë rurale

[/vc_column_text][vc_column_text]Një pemë e zbukuruar thjeshtë, me drita me vargje delikate, një oxhak i zbukuruar me kurorë pishe me gjethe të harlisura dhe një organizim i pasur me lule të kuqe, krijon idenë e një ambjenti rural.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9531″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

4. Ruani neutralitetin

[/vc_column_text][vc_column_text]Ju nuk keni nevojë për ngjyra për të ndriçuar shtëpinë tuaj për festa. Përzieni një shumëllojshmëri zbukurimesh me  ngjyra si ari, argjendi dhe shampanjë, për të krijuar një pamje elegante dhe me klas. Dekori neutral për Krishtlindje, e mban hapësirën të butë dhe tërheqëse, ndërsa krijon një atmosferë po aq festive.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9524″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

5. Përdorni të bardhën si ngjyrë bazë

[/vc_column_text][vc_column_text]Në këtë prag festash, një veshje e leshtë e bardhë për pemën, mure të bardha dhe shumë dëborë artificiale, të bëra për një vend të mrekullueshëm dimëror, e bëjnë të kuqen e festave edhe më të mahnitshme.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9530″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

6. Paketoni me gjelbërim

[/vc_column_text][vc_column_text]Lidhni shiritin e zakonshëm dhe vendosni sipër dhuratës tuaj një degë ose gjethe jeshile të bukur. Është një pamje e papritur, por rustike dhe e bukur, siç tregohet në këto paketime dhuratash.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9528″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

7. Zgjidhni zbukurime moderne dhe minimaliste

[/vc_column_text][vc_column_text]Jepini pemës tuaj një kthesë zbavitëse, minimaliste me zbukurime gjeometrike prej ari. Nëse jeni i zoti në dekorimin e festave, por në mungesë në m2, një mini pemë ju lejon të krijoni një atmosferë festive pa e mbingarkuar shtëpinë tuaj.
Për të ruajtur thjeshtësinë e një shtëpie minimaliste, zgjedhja e një dekori të thjeshtë gjeometrik është ai i duhuri. Pema e bardhë metalike, jastëkët me motive dhe tavolinat në formë trekëndëshi janë mjaft festive.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9522″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9535″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

8. Zgjidhni natyralen

[/vc_column_text][vc_column_text]Merrni frymëzim nga natyra për skemën tuaj të dekorimit. Përdorni degëza të freskëta, të gjelbra dhe kurora të freskëta të kombinuara me agrumet e sezonit, si limoni, mandarina dhe portokalli. Kjo do t’i japë shtëpisë tuaj një pamje të bukur natyrore dhe aromë përrallore.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9523″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

9. Zbukuroni oxhakun

[/vc_column_text][vc_column_text]Kalimi i kohës me familjen dhe miqtë pranë vatrës së zjarrit, është ajo me të cilën kanë të bëjnë pushimet. Meqenëse sytë e të gjithve do të jenë mbi të për Krishtlindje, zbukurojeni oxhakun tuaj me gjithçka, nga kurora deri tek qirinjtë e kuq. Vetëm mos harroni të vendosni disa nga aksesorët tuaj të preferuar gjithashtu.
Nëse shtëpisë tuaj i mungon oxhaku, kjo nuk do të thotë që çorapet e kuqe të mos jenë më gjatë festave. Një dhomë moderne mund të përmbajë çorape Krishtlindjesh të varura me grepa, duke zgjidhur  jo vetëm një krizë të zakonshme festash, por duke shërbyer edhe si dekor i lezetshëm i mureve.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9532″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9534″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

10. Sillni gëzim në dhomën tuaj të gjumit

[/vc_column_text][vc_column_text]Pavarësisht nëse i keni mbaruar vendet për të mbështetur kurorën tuaj, ose doni të pushoni të rrethuar nga fryma e Krishtlindjes, kjo dhomë gjumi elegante është zbukuruar në mënyrë të përshtatshme festive, pa u ndjerë e mbingarkuar.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9536″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: elledecor.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment