Arkiva

Gifts Ideas for Architects

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Arkitektët dhe interior designer-ët mund të jenë të vështirë për tu blerë dhurata. Ata i kushtojnë aq shumë vëmendje detajeve dhe stilit, sa është stresuese për t’u marrë ndonjë gjë. Jeni duke kërkuar dhuratën e përsosur për festa për arkitektin në jetën tuaj? Çfarëdo që të keni në mendje, ne kemi bërë një udhëzues për dhuratat më të mira arkitekturore, që arkitektët dhe dizajnerët i adhurojnë me siguri.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”9677″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  1. Lego

[/vc_column_text][vc_column_text]Çfarë profesioni tjetër do ju lejonte të luanit me Lego si një burim legjitim për të gjetur frymëzim? Arkitektët mund të përdorin imagjinatën e tyre në këtë loje formuese, që është projektuar për t’u dhënë atyre ide për ndërtesa të jetës reale.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9678″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

2. Çantë lëkure

[/vc_column_text][vc_column_text]Bëjeni rrugëtimin e tyre po aq elegant sa projektet e tyre, me një çantë lëkure laptopi që mbanë mjaft kartela, stilolapsa, lapsa dhe karikuesët së bashku me laptopin, tabletin ose bllokun e skicave. Ose, nëse ata tashmë kanë një çantë të madhe, një folio më e vogël që është i përshtatshëm për një telefon, disa mjete shkrimi dhe një fletore, mund të jetë gjithçka që iu nevojitet.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9676″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

3. Mbajtëse kartëvizitash

[/vc_column_text][vc_column_text]Një mbajtëse xhepi kartëvizitash minimaliste, ngjyrë e zezë mat, duket shumë më e sofistikuar dhe profesionale sesa të kontrollosh nëpër çantë dhe të nxjerrësh një kartë të zhubrosur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9685″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

4. Model arkitekture

[/vc_column_text][vc_column_text]Një udhëzues me dhurata arkitekture nuk do të ishte i plotë pa një miniversion të një ndërtese të rikrijuar me dashuri, që të gjithë e njohin dhe e duan. Një model arkitektonik në miniaturë i qytetit të tyre të preferuar i parë nga sipër, do t’i ndihmojë ata të frymëzohen dhe të gjallërojnë hapësirën e tyre të jetesës ose të punës. Nëse ata kanë një ndërtesë të famshme të preferuar, një maket i thjeshtë i bardhë gjithashtu, do të ishte një plus në koleksionin e tyre të artit.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9674″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

5. Kartolina  dhe piktura me ilustrime arkitektonike

[/vc_column_text][vc_column_text]Çfarë e përfaqëson “gëzimin e festave” më shumë sesa një kartolinë festash e ilustruar? Dhe çfarë mund të jetë më arkitektonike sesa një printim i ilustruar? Gjeni një kopje të ndërtesës ose strukturës së tyre të preferuar dhe kështu e keni krijuar vetë dhuratën më të mirë të vitit. Mund të krijoni një dhuratë më të thjesht me disa printime minimaliste të shtëpive dhe ndërtesave të famshme nga e gjithë bota.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9681″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

6. Libra

[/vc_column_text][vc_column_text]Edhe pse gjen mjaft frymëzim rreth arkitekturës dhe interior design-it në internet, ka diçka të veçantë në lidhje me mbajtjen e një libri dhe kalimin nëpër faqet e tij. Pavarësisht nga shijet apo stili i tyre, ju me siguri do e gjeni një libër arkitektonik që ata do ta pëlqejnë. Një libër i bukur plot me interiere njëngjyrëshe, jo vetëm që do të frymëzojë interior design-erët e jetës tuaj, por gjithashtu do të shtojë një prekje elegante edhe në tryezat e tyre të kafesë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9679″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

7. Aksesorë tavoline

[/vc_column_text][vc_column_text]Me të gjithë kohën që ata kalojnë të ulur në një tavolinë skicimi, planifikimi dhe duke dërguar e-mails, është e rëndësishme që arkitekti ose designer-i juaj ta dojë hapësirën e tij dhe gjërat me të cilat krijonë. Ndihmojini ata që të krijojnë pamjen përfundimtare të tavolinës me disa produkte minimale dhe funksionale zyre. Një set betoni i përbërë me një mbajtëse stilolapsi, ngitësi dhe mbajtëse telefoni, do të ndihmojë në menaxhimin e rrëmujës në hapësirën e tyre të punës, duke e organizuar atë me stil.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9684″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

8. Markera me bojra uji, stilolapsa ose lapsa

[/vc_column_text][vc_column_text]Mjetet e mira të shkrimit janë thelbësore për kutinë e lapsave të arkitektit dhe designer-it. Lapsat, stilolapsa, dhe mbajtëset prej bronzi janë një dhuratë elegante që do të ndihmojë në procesin e krijimit të ndërtesave, strukturave dhe dhomave të bukura. Stilolapsat elegant prej bronzi shtojnë një sofistikim për çdo koleksion të mjeteve të shkrimit të dizajnerëve ose arkitektëve, dhe ndoshta do të rezultojnë në dizajne dhe ide elegante për dhurata gjithashtu.

Markerat me bojëra uji u japin artistëve një mënyrë më të saktë për të shtuar ngjyrat në modelet e tyre dhe janë shumë më të lehta për t’u mbajtur sesa setet me bojëra uji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9682″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_single_image image=”9680″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

9. Libra me ngjyrosje

[/vc_column_text][vc_column_text]Vetëm se janë të rritur dhe punojnë punë të rëndësishme për të rritur, nuk do të thotë se arkitektët nuk gëzojnë pak kreativitet për t’u argëtuar. Një libër me ngjyrosje është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i dhënë arkitektit ose dizajnerit tuaj një justifikim për t’u ulur, për t’u qetësuar dhe për të krijuar gjëra që janë vetëm për ta. Qytetet e këtyre librave do t’i japin arkitektit tuaj një pushim nga projektimi dhe pse jo të ngjyrosin qytetin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9675″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

10. Aksesorë të personalizuar

[/vc_column_text][vc_column_text]Qoftë ajo një bluzë, jastëk, një filxhan kafeje apo lapsa, përkthimi i vizatimeve ose kuotave të arkitektëve në tekstile dhe aksesorë është gjithmonë një ide e mirë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9683″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: contemporist.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment