Arkiva

Freedom Stool – Almex Contract Furniture

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Një shprehje e pastër e shpejtësisë dhe performancës së lartë teknike, Freedom është një karrige me dizajn futuristik, me linja të mprehta dhe fluide. Me një stukturë prej teknopolimeri me dy ngjyra, ky stol i lartë ka një ulëse të lëvizshme, e cila mund të përshtatet sipas lartësisë së dëshiruar. Kombinimet e ndryshme të ngjyrave e bëjnë stolin Freedom të përshtatshëm për çdo ambjent, si për bare ashtu edhe për shtëpi.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”12930″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Freedom ka qenë një nga produktet finaliste në FX International Design Interior Awards 2010, në Londër. Një vit më vonë, Freedom Barstool fitoi çmimin Interior Innovation 2011  në Gjermani. Dizajnuar nga Stefano Sandonà, ju mund të gjeni stolin Freedom në Almex Contract Furniture.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12932″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12931″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12933″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]Source: gaber.it[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]