Base

Name

خرید دستگاه التراسونیک فیدارنیک

About

در حالی که اکثر مردم با ماشین‌های لباسشویی معمولی آشنا هستند، تعداد زیادی از ماشین‌های تمیزکننده دستگاه التراسونیک را نمی‌دانند. یک پاک کننده اولتراسونیک از سه جزء ضروری تشکیل شده است: مخزن، ژنراتور و مبدل.

مخزن: دستگاه های تمیز کننده دستگاه التراسونیک در اندازه های مختلف مخزن موجود است. اندازه دستگاه شما به اندازه و مقدار وسایلی که تمیز می کنید بستگی دارد.

ژنراتور: مولد برق انرژی الکتریکی را از منبع به انرژی مکانیکی در قالب امواج صوتی تبدیل می کند. این امواج صوتی از میلیون ها حباب میکروسکوپی تشکیل شده است. هر حباب با یک اثر خلاء به نام انفجار پر شده است. هنگامی که حباب ها بر روی مورد در حال تمیز کردن فرو می ریزند، منفجر می شوند و زباله ها را از جسم خارج می کنند. این فرآیند کاویتاسیون نامیده می شود.

مبدل: مبدل شاید مهم ترین جزء یک دستگاه التراسونیک ultrasonic bath باشد. با استفاده از انرژی الکتریکی از ژنراتور، صداهایی با فرکانس هایی تولید می کند که گوش انسان قادر به شنیدن آنها نیست. این معمولاً حدود 40 کیلوهرتز شروع می شود.

یک مبدل دارای دو بخش اساسی است: صفحه فرکانس و خود مبدل. برای اکثر ماشین های تمیز کننده، کریستال های پیزوالکتریک به عنوان عنصر فعال استفاده می شود. آنها معمولا در پایین قرار می گیرند.

سایر ویژگی ها مانند تایمر، سوئیچ های کنترل دما و سبدهای قفسه ها برای بسیاری از مدل ها موجود است. بنابراین قبل از خرید دستگاه التراسونیک، ویژگی ها و مشخصات آن را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که یکی از مخزن های بزرگ را برای نیازهای خود انتخاب کرده اید.

هنگامی که دستگاه خود را به منبع برق وصل می کنید و آن را روشن می کنید، ژنراتور و مبدل بلافاصله کار می کنند. هنگامی که ژنراتور شروع به تبدیل منبع مستقیم نیرو به انرژی الکتریکی برای مبدل می کند، مبدل شروع به ارتعاش و پالس می کند. همچنین شروع به تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی دستگاه التراسونیک می کند.

در نتیجه حرکت سریع، مبدل امواج صوتی فشرده سازی با فرکانس بالا ایجاد می کند. این حرکت در نهایت منجر به تشکیل حباب‌های کاویتاسیون می‌شود و با وقوع این فرآیند، حباب‌ها از مایع تمیزکننده عبور می‌کنند و تمیز کردن آغاز می‌شود.

این حباب های میکروسکوپی دستگاه التراسونیک به قطعه حمله کرده و باعث حذف آلودگی می شود. شدت این فرآیند تضمین می‌کند که هر چیزی را که تمیز می‌کنید به خوبی ظاهر می‌شود.