Base

Name

بویلر روغن داغ چیست؟

About

در اکثر تأسیسات تولیدی که در آن محصولات و مواد در حال تولید و تبدیل هستند، نوعی گرمایش فرآیند مورد نیاز است. در بسیاری از این تاسیسات، این گرما با استفاده از سیستم دیگ بخار تولید و توزیع می شود.

اگر چه بویلرها از رایج ترین تجهیزات گرمایشی هستند، اما بویلرهای روغن داغ گزینه بهتری هستند. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا.

سیستم های گرمایش نفت داغ در مقابل دیگ های بخار

بنابراین چه چیزی باعث می‌شود که سیستم‌های گرمایش سیال حرارتی به انتخاب ایده‌آلی در گرمایش صنعتی تبدیل شوند؟ در اینجا چندین دلیل کلیدی وجود دارد.

سیستم های سیالات حرارتی نیازی به تحت فشار ندارند

سیستم های گرمایش بخار برای کارکرد نیاز به مقداری فشار دارند. با سیستم های بویلر روغن داغ، تمام تجهیزات شما بدون فشار هستند. این امر خطر انفجارهای خطرناک را در تاسیسات شما کاهش می دهد و نیاز به نظارت و تنظیم مداوم سطوح فشار سیستم را از بین می برد.

روغن داغ باعث خوردگی نمی شود

اگرچه سیستم های گرمایشی مبتنی بر بخار برای برخی از مدیران تاسیسات محبوب هستند زیرا آب یک وسیله گرمایشی مقرون به صرفه است، اما آنها نیز مستعد خوردگی هستند. آب بی گناه به نظر می رسد، اما در واقعیت، هر چیزی را که در مسیرش باشد از بین می برد. در نتیجه، سیستم‌های گرمایش بخار باید از نظر خوردگی به دقت کنترل شوند و در صورت تشخیص زنگ زدگی یا آسیب‌های دیگر، تعمیر شوند.

در مقابل، بویلر روغن داغ یک روان کننده است و می تواند بدون ایجاد خوردگی از طریق سیستم بویلر روغن داغ عبور کند.

سیستم های بویلر روغن داغ نیازی به مقررات شیمیایی ندارند

از آنجایی که آب یک مایع خورنده است، هنگامی که در سیستم های گرمایش بخار استفاده می شود، باید با مواد شیمیایی مختلف تصفیه شود. این مواد شیمیایی باید به دقت نظارت و مرتباً تنظیم شوند تا از عملکرد مؤثر سیستم اطمینان حاصل شود.

با بویلر روغن داغ، لازم نیست نگران تنظیم مواد شیمیایی باشید. سیال گرمایش حرارتی به صورت حلقه ای از سیستم عبور می کند و نیازی به تنظیم شیمیایی ندارد.