Arkiva

ArtSpace Home

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Kur ka lindur Artspace Home dhe kush është  personi krijues mbas këtij Brandi?

[/vc_column_text][vc_column_text]

Artspace Home ka lindur në vitin 2015 dhe është themeluar nga Feridiola Berberi. Lidhja e saj me artin ka filluar që në moshën 6 vjeçare.  Feridiola ka jetuar në Firence për 25 vjet, ku ka përfunduar të gjitha studimet duke filluar nga shkolla fillore, gjimnazi  në institutin e artit të Firences, duke thelluar njohuritë për një vit në restaurimin e veprave dy-dimensionale dhe më pas studioi Design Industrial në fakultetin e arkitekturës në Firence.

 

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”13085″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Çfarë përfshihet në gamën tuaj të krijimeve?

[/vc_column_text][vc_column_text]Përgjatë rrugës artistike iu përkushtova krijimeve të ndryshme, duke përfshirë një koleksion çantash minimale tërësisht prej lëkure, të prodhuara në Shqipëri.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13086″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Cilat janë teknikat që përdorni për të realizuar artin tuaj?

[/vc_column_text][vc_column_text]Zakonisht, teknikat që përdor janë të përziera. Trajnimi artistik në institutin e artit më bëri të vetëdijshme për shumë teknika të ndryshme duke përfshirë: akrilikun, vajin, tempera  me vezë, pikturimin në xham, pikturimin në pleksiglas, tromp l’oeil, mermerin e rremë, dru të rremë, kuadraturizëm, bojëra uji,  bojë materike, fleta ari ose metale te tjera, serigrafi, gdhendje druri, pllaka zinku të gdhendura, printim me acquaforte, litografi, skulptura me argjilë, skulptura dy-dimensionale, printime në copa, ngjyrosje të tesuteve, etj…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13087″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Arti  juaj është shumë i preferuar, por jo vetëm në Shqipëri. Në cilat shtete gjendet tashmë Artspace Home?  

[/vc_column_text][vc_column_text]Kjo markë njihet edhe me emrin “meHo Firenze” në 112 shtete. Pas brandit jam përsëri unë, si artiste dhe Creative director. Vitin e kaluar meHo ishte i pranishëm në panairin “Indecor” dhe tek “Salone del Mobile“ në Moskë, në Rusi. Aktualisht brandi është aktiv në Itali, Rusi, Ukrainë, Gjeorgji, Kosovë dhe Maqedoni.

Pikturat e mia mund t’i gjesh edhe në stacionin e trenit Santa Maria  Novella apo në spitalin “Ponte a Nuccheri” në Firence.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13088″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pikturat tuaja janë abstrakte. Nga frymëzohesh, pasi ti realizon koleksione të reja në çdo sezon?

[/vc_column_text][vc_column_text]Pikturat janë dizajnuar si një koleksion i rrobave të modës së lartë. Çdo koleksion përbëhet nga pasioni, kërkimi, udhëtimi, studimet mbi tendencat e reja të arredimit, studime mbi elemente natyrore që stilizohen dhe shndërrohen në forma abstrakte dhe materiale. Unë bëj 4 koleksione në vit nga 40 copë secila, ku paletat e ngjyrave ndryshojnë si stinët.

Qëllimi i artit tim është të krijojë harmoni midis projektit të arkitektit dhe artit abstrakt.  Pikturat duhet të veshin muret dhe të përfundojnë punën e tyre.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13090″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Si mundet që arkitektët të kompletojnë krijimet e tyre me anë të artit tuaj, ku mundet t’ju gjejnë?

[/vc_column_text][vc_column_text]Të gjithë arkitektët mund të kërkojnë katalogun në PDF të koleksioneve dhe imazhet JPG të pikturave të ndryshme, të cilat janë në gjendje dhe ata mund t’i përdorin në projektet e tyre.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13091″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Do ndash me ne ndonjë krijim tëndin dhe si të dallojmë që është një krijim origjinal?

[/vc_column_text][vc_column_text]Veprat e mia janë të dallushme falë teknikës së relievit dhe nënshkrimit tim. Nëse dikush që njeh dhe sheh një nga pikturat e mia në ndonjë ambjent interieri, e kupton menjëherë që është vepër e Artspace Home.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13092″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Si është e ardhmja e Artspace Home? Një brand i njohur në të gjithë botën, do pasurohet gama e produkteve ose teknikave të tij?

[/vc_column_text][vc_column_text]Artspace është çdo sezon një surprizë. Mjafton vetëm të më ndiqni![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13089″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment